Co je cover?

Zkratka jména a příjmení autorky Kateřiny Vavrouškové, kterou vytvořila parta dětí jednoho letního dne na zlínské zahradě.

Co dělá cover?

Navrhuje solitérní design i kolekce tašek, lehkých batohů, kabelek, shopperů, crossbody, obalů a drobných doplňků z celé škály materiálů: useň, banner, použitý banner, síťovina, textil, neopren atd. Ale taky bytových doplňků jako jsou polštáře, ubrusy…

Čím je cover charakteristický?

Doplňky vychází z textilních technologií, což vychází z křížení vzdělání kožařské průmyslovky a textilního výtvarnictví. Charakteristických znaků je víc. Vždycky když přemýšlím o novém produktu, hledám cestu, jak se něj dívat a přistoupit. A to lze z různých perspektiv: materiál, technologie, tvar, udržitelnost, spolupráce, příležitost. Zároveň pro mě znamená konečný výrobek jakousi koláž a kompozici, která musí být technologicky vyřešená tak, aby splňovala svůj účel.

S kým cover spolupracuje?

Cover spolupracuje s firmami Egoe Life, Egoe Nest, Egoe Move, Didawood, kde působí jako textilní designér a pak s konkrétními lidmi, kteří se podílí na vizuálu výrobku cover. Kolekce CMYK a kolekce KRÁVY s fotografem Dušanem Tománkem, HMAT s typografem Květošem Bartošem a ZRAK s fotografem Filipem Beránkem. Spolupráce jsou klíčové. Samozřejmě spolupracuji s manželem, mojí kolegyní Veronikou Zelezníkovou, českými dílnami a přáteli, bez kterých by ani jeden produkt nebyl takový jaký nakonec je.

Kde cover tvoří?

Cover navrhuje a tvoří ve Zlíně, v tvůrčím ateliéru pro.story, který vznikl jako platforma pro setkávání praktického a teoretického designu a výtvarného umění. Samotná výroba probíhá v České republice.